Tüp Bebek Tedavisi

Çocuk Sahibi Olmak İçin Tüp Bebek Iğneleri

tup-bebek-tedavisi

Çocuk sahibi olmak, her çiftin isteyeceği bir durumdur. Tüp bebek tedavisi de normal yollarla çocuk sahibi olamayan bireylerin, tercih ettiği bir yöntemdir. Bu tedavi yönteminde kısaca laboratuvar ortamından anne rahmine embriyo transferi yapılır ve bebeğin gelişimi rahimde sağlanır.

Tıp biliminin gelişimiyle birlikte, sebepleri bilinmeyen kısırlık sonucunda çocuk sahibi olamayan çiftler için yardımcı bir tekniktir. Tüp bebek tedavisinde öncelikle annenin yumurtalıklarının uyarılması için tüp bebek iğneleri kullanılır. İğneler sonucunda yumurtalıklarda çatlama meydana gelir ve annenin yumurtaları kanal boyunca rahime doğru ilerler.

Anne rahminden toplanan yumurtalar ve sperm hücreleri hijyenik bir ortamda birleştirilir. Oluşan embriyo anne rahmine tekrar transfer edilir. Tüp bebek transfer sonrası evde en az üç gün dinlenmeniz önerilir.

Başarılı Bir Tedavi İçin Bizimle İrtibata Geçin!

Tüp bebek tedavisi sonrasında da sizin yanınızdayız.

Tedavi gerçekleştikten sonra sağlığınıza çok dikkat etmeniz gerekir. Dengeli beslenmeye ve hafif spor hareketleri yapmaya özen gösterin. Tüp bebek tedavisinin başlangıcından doğuma kadar olan süreçte uzman hekimlerimiz, tavsiyeleriyle size destek olur. Bebeğinizin hafta hafta ense kalınlığı değerleri de hekiminiz tarafından dikkatlice takip edilir. Alınan sonuçlara göre değerlendirmeler yapılır ve doğumunuzun rahat olması için gerekli aksiyonlar alınır. Rahat bir doğum süreci, hem anne için hem de bebek için önemlidir.

tup-bebek-tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi ve Aşılama Arasındaki Farklar

Tüp bebek tedavisinde genel amaç; kadınların düzenli adet görerek ayda bir defa oluşturdukları yumurta sayısını, artırmaktır. Verilen hormon iğneleriyle birlikte kadınların moral durumlarına göre bu sayı değişiklik gösterir. Aşılama ise erkek tarafından kaynaklanan kısırlıklarda tüp bebek tedavisinden önce gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Her iki tedavi yöntemi için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ebeveyn Odaklı Tüp Bebek Tedavi Süreci Sunuyoruz

Tüp bebek tedavisinde, steril bir ortamda ve vücut dışında oluşturulacak embriyo için yumurtalık döllenmesi iki farklı yöntemle gerçekleştirilebilir. Bu yöntemler nelerdir?

Yöntemlerden birincisi, sperm hücresi ve yumurtalık hücresinin laboratuvar ortamında yan yana bırakılması olan klasik bir yöntemdir. İkinci yöntemimiz ise sperm hücresinin, yumurtaya enjekte edilmesidir.

Her iki yöntemde de döllenme gerçekleşirse embriyo oluşumu sağlanır. Oluşan embriyolar laboratuvar ortamından 2 ile 5 gün sonra anne rahmine aktarılır. Aktarılacak embriyo sayısı, oluşan embriyoların kalitesine göre değişkenlik gösterir. Ancak bu durum, transfer işlemi öncesinde sizinle birlikte detaylı bir şekilde konuşulur.

Tedavi sürecinin başlangıcında kullanılan tüp bebek iğneleri, vücudunuzda herhangi bir yan etki yapmaz. Ancak yaptığında kısa sürede doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Hizmetimizden Memnun Kalan Danışanlarımız

Danışanlarımızın tüp bebek tedavisinde ağrı kesici kullanımı yorumları da aşağıdadır.

Tülin A.

Jinekoloji kliğinin uyguladığı tüp bebek tedavisi sayesinde eşimle birlikte, kızımız olacağını öğrendik. İlk günlerde hafif ağrılar meydana geldiği için ağrı kesici kullanımımı doktor kontrolünde gerçekleştirdim. Tedavi süresi boyunca bizimle ilgilenen uzman jinekologumuza çok teşekkür ediyorum.

Meryem B.

42 yaşındaydım ve çocuk sahibi olmak istiyordum. Eşimle birlikte gezmediğimiz doktor kalmadı. Ancak Jinekoloji kliniği sayesinde dikkatli bir çalışma sonucunda şu anda doğumuma iki ay kaldı. Çok mutluyum, Jinekoloji kliniği ekibine teşekkür ederim.

Pınar S.

Eşimle beraber yedi senedir çocuğumuz olmasını çok istiyorduk. Yeni iş yerimde doğum iznine ayrılan bir arkadaşım sayesinde bu siteyi buldum. Kendisi de bu sitenin sunduğu tüp bebek tedavisinden faydalanmış. Şu anda beş aylık hamileyim, benimle titizlikle ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Başarılı Bir Tedavi İçin Bizimle İrtibata Geçin!

Ücretsiz ön görüşme öncesinde kafanıza takılan sorulara cevap arıyorsanız formu doldurun!

Modern kliniğimizde kadın hastalıkları veya doğum fark etmeden, sizin için kişiselleştirilmiş bir yöntem uygulanır. Kendinizi özel hissetmenizi sağlayarak, probleminizin kesin tanısını koymak amacıyla detaylı olarak sizinle ilgilenilir. Ciddi sorunlara yol açabilen rahim problemleri için hastalara çözüm sunulur. Bu bağlamda, kolposkopi gibi erken teşhis amaçlı bazı tedavi yöntemleri uygulanır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Jinekoloji kliniği, doğum süreci için de aranan kliniktir. Doğum ve doğum sonrası bakıma kadar gebeliğin her anında aile dostu bir tutumla sizin yanınızda oluruz. Riskli gebelik süreçleri de dahil hastaya odaklanılmış şekilde süreci en az sıkıntıyla atlatmanıza yardımcı olur. Üstelik bütün bunları uygun fiyatlı kadın doğum özel muayene ücretleri aracılığıyla bütçenizi yormadan elde etmenizi sağlar.

Bir Adım Uzağınızdayız!
jinekoloji-klinigi

Tüp Bebek Iğneleri Aracılığıyla Yapılan Sayısız Embriyo Transferi Başarıları

Uzman doktorlarımız, tüp bebek yöntemiyle sayısız çifti mutlu etmiştir.

Uygun fiyatlı hizmetimiz ve modern Jinekoloji Kliniği Ankara, İstanbul ve İzmir illeri başta olmak üzere tüm Türkiye’ye kaliteli bir hizmet sunmaktayız.

Ücretsiz ön görüşme fırsatını yakalayarak tüp bebek tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz. Süreç boyunca profesyonel jinekologlardan oluşan ekibimiz her daim yanınızda yer almaktadır.

Tüp bebek tedavisi, tıp tarihinde geniş yankılar uyandırmış bir yöntem olarak literatürde yerini almıştır. Özellikle son yıllarda uygulanmaya başlanan mikroenjeksiyon, sperm sayısının çok düşük olması ve hatta menisinde hiç sperm olmamasına karşın, testisinde sperm bulunan erkeklerin tedavisinde de bir devrim olarak nitelendirilmektedir. Tedavi yöntemlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

tüp-bebek-transfer-sonrasi